Spotkanie między Strasbourg i Paris Saint Germain dnia 2024-02-02 20:00: 1-2

W dniu 2 lutego 2024 roku odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Strasbourg i Paris Saint Germain w ramach 20. kolejki Ligue 1. Spotkanie rozegrano na Stade de la Meinau. Paris Saint Germain zwyciężył 2-1, zdobywając prowadzenie 1-0 do przerwy.

Relacja z przebiegu meczu

Wczorajszy mecz piłkarski pomiędzy drużynami Strasbourg i Paris Saint Germain dostarczył wielu emocji dla kibiców obu zespołów. Spotkanie odbyło się na Stade de la Meinau 2 lutego o godzinie 20:00 w ramach 20. kolejki Ligue 1. Sędzią głównym tego starcia był Ruddy Buquet z Francji.

W pierwszej połowie gry to goście objęli prowadzenie po trafieniu Kyliana Mbappé w 31. minucie, który wykorzystał asystę Marco Asensio. Strasbourg nie zdołał odpowiedzieć przed przerwą, a drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 0-1 dla PSG.

W drugiej połowie Marco Asensio podwyższył prowadzenie dla gości strzelając bramkę w 49. minucie, a asystę zanotował Kylian Mbappé. Mimo tego, gospodarze nie załamali się i w 68. minucie udało im się zdobyć honorowego gola dzięki trafieniu Ângelo, który zmniejszył prowadzenie PSG.

Mecz zakończył się wynikiem 1-2 na korzyść Paris Saint Germain, a emocje towarzyszyły kibicom do samego końca. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry, a widowisko na boisku było niezwykle pasjonujące. Kibice Stade de la Meinau z pewnością nie będą mogli zapomnieć tego spotkania.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn. Dla gospodarzy pierwsze kartki obejrzał Ibrahima Sissoko w 27. minucie, następnie Junior Mwanga w 54. minucie oraz Marvin Senaya w 63. minucie. Z kolei Lucas Hernández z PSG został ukarany żółtą kartką w 30. minucie.

Nie odnotowano czerwonych kartek w tym meczu.

Podsumowując, niesamowite widowisko na Stade de la Meinau zakończyło się wygraną Paris Saint Germain 2-1. Kibice obu drużyn mieli okazję zobaczyć wspaniałe akcje i cieszyć się z gry swoich ulubionych piłkarzy. Niewątpliwie był to mecz, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich miłośników piłki nożnej.

Po tej wygranej Paris Saint Germain będzie zmierzał w kolejnych spotkaniach z Stade Brestois 29, Lille i Real Sociedad, natomiast Strasbourg będzie próbował odzyskać formę w starciach z LE Havre, Lens i Lorient.