Montpellier - Paris Saint Germain, wynik spotkania 2-6

Wczorajszy mecz pomiędzy Montpellier i Paris Saint Germain w ramach 26. kolejki Ligue 1 okazał się prawdziwą ucztą dla fanów piłki nożnej. Choć wynik na przerwę wskazywał na zaciętą walkę (2-2), ostatecznie to PSG dominowało nad rywalem, wychodząc zwycięsko z boiska Stade de la Mosson-Mondial 98. Zespół z Paryża pewnie triumfował 6-2, prezentując imponującą grę ofensywną.

Szalony wieczór na Stade de la Mosson-Mondial 98

Montpellier gościło Paris Saint Germain w meczu 26. kolejki Ligue 1, który dostarczył kibicom mnóstwo emocji i bramek. Sędzia główny Florent Batta poprowadził to starcie, które okazało się prawdziwą wulkaniczną erupcją futbolu.

Od samego początku goście z Paryża narzucili swój styl, a już w 14. minucie Vitinha zapisał się na listę strzelców, asystując K. Mbappé, który kilkanaście minut później sam wpakował piłkę do siatki, podwyższając prowadzenie PSG na 0-2.

Montpellier jednak nie zamierzało się poddawać i odpowiedziało szybko. A. Nordin zdobył bramkę na 1-2 w 30. minucie, a T. Savanier wyrównał wynik tuż przed przerwą, dając swojej drużynie nadzieję na zwycięstwo.

Po zmianie stron to jednak gwiazdy PSG zabłysnęły. K. Mbappé ponownie trafił do siatki w 50. minucie, a Lee Kang-In oraz sam Vitinha również zapisali się na listę strzelców, ustalając wynik na 2-6 dla gości.

Gospodarze nie byli w stanie powstrzymać potęgi ataku Paris Saint Germain, co potwierdzają również żółte kartki, którymi ukarani zostali zawodnicy Montpellier – jednak czerwone kartki uniknęły obu drużyn w tym gorącym starciu.

Ostateczny gwizdek arbitra oznaczał końcowy wynik 2-6 dla Paris Saint Germain, którzy udowodnili, dlaczego są jednym z najgroźniejszych zespołów we francuskiej lidze. Kibice, którzy zasiadali na Stade de la Mosson-Mondial 98, z pewnością nie będą odczuwać braku emocji po tym widowisku.

Następne mecze zaplanowane dla obu drużyn zapowiadają kolejne sportowe emocje – Montpellier zmierzy się z Le Havre, Lorient oraz Clermont Foot, natomiast Paris Saint Germain czeka starcie z Marseille, Rennes oraz ponownie z Clermont Foot.